DÜNYA İŞİTME ENGELLİLER VE ENGELLİLER FEDERASYONU

PROJE ÜLKELERİ > Engelim Özgürlüğüme Engel Değil


DÜNYA İŞİTME ENGELLİLER VE ENGELLİLER FEDERASYONU
"ENGELİM ÖZGÜRLÜĞÜME ENGEL DEĞİL."
PROJENİN TANITIMI

Çeşitli nedenlere dayalı olarak ortaya çıkan engelliliğe bağlı olarak engelli birey ve ailesi çeşitli ihtiyaçlara sahip olmakta, psiko sosyal ve ekonomik sorunlar yaşayabilmektedir. Bu sorunların niteliği ve niceliği ülkeden ülkeye değişmekle birlikte, yinede her toplumda engelli bireylerin belli sorunları yaşamaları kaçınılmaz gibi görünmektedir.

Bu projeyle;

Engelli bireylerin ve ailelerinin yaşadığı sorunların çözümün de yardımcı olmak istiyoruz. Belki de evinden hiç çıkmamış, dış dünyayı hiç tanımamış bir engelli bireyin etrafını tanımasını istiyoruz. Sadece ekranlardan görerek değil, istediği yerlere giderek sağlıklı insanlardan farkının olmadığını göstermek istiyoruz.

Sağlıklı insanlarla kaynaşmalarını istiyoruz. Böylece farkındalık yaratmak istiyoruz.

Sağlıklı insanların engelli bireylerin sorunlarını yakından görmelerini istiyoruz.

 

Tanıtım Video Lingi

 


"ENGELİM ÖZGÜRLÜĞÜME ENGEL DEĞİL."

 

Engelli bireylerin psikolojik sorunlarına destek olarak ailelerinin de yüklerini azaltmak istiyoruz. Kimi insanların onlara duygu sömürücüsü gibi yaklaşması ve onların kalplerini kırmasını istemiyoruz. Onların da her alanda başarılı olacağına inanılmaması ve bu konuda duyarsızlığın ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Kimi aileler engelli çocuklarını utanç kaynağı olarak görmekteler ve onları dışarı çıkarmamak, toplumdan soyutlamak istemektedirler. Bu durumu değiştirerek onlarla gurur duymalarını sağlamak istiyoruz.

BİLGİ / info@dieef.com 

14 OCAK 2021 / ANKARA
ANITKABİR ÇELENK KOYMA TÖRENİ

 

 

 

 

14 OCAK 2021 / ANKARA
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI

 

 

 

15 OCAK 2021 / ANKARA
T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ 

 

 

 

12 MART 2021 / İSTANBUL
Projenin ikinci turu;

İSTANBUL

Projenin ikinci turu; Genel Başkanımız Hürriyet Cemal Özkaynak başkanlığında, 12.03.2021 tarihin de Bitlis de elim Helikopter kazasında verdiğimiz 11 şehidimiz  anısına . Engelli İzci Kardeşlerimiz ile 11 Ağaç dikme töreni gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Web Tasarım : EBASOFTWARE